Abychom byli krásnější

S tím, co nám příroda nadělila do vínku, nejednou nejsme nijak extra spokojeni, a o nadšení už se nedá mluvit vůbec. Když se na sebe pořádně zadíváme, stoprocentně najdeme aspoň nějakou úplně maličkou vadu na kráse, nad kterou by se dalo mávnout rukou s tím, že toho si nikdo nevšimne. Jenže my sami jsme si toho všimli a nejednou takové zjištění dokáže i obstojně potrápit.
křeslo u holiče
Protože kdo by nechtěl být ideál krásy, že?
Je mnoho nedostatků, se kterými se musíme smířit. Protože s nimi nic nenaděláme. Někdy by s nimi nenadělal nic nikdo, někdy by to možná dokázal vylepšit nanejvýš tak plastický chirurg, na něhož se však z nejrůznějších důvodů nejednou neobracíme. Třeba proto, že je nám líto za něj vyhazovat nemalé peníze, třeba se takového chirurgického zákroku obáváme a třeba jenom nemáme tu šanci, protože podobného doktora nemáme na dosah a chybí nám čas na polehávání v nemocnici.
Ale jsou tu i nedostatky menší, s nimiž se něco udělat dá.
černoška u kadeřnice
A to i svépomocí, jakkoliv i zde platí, že není třeba chodit ke kováříčkovi, můžeme-li jít rovnou ke kováři. I když v tomto případě nejde vysloveně o kováře, ale spíše o jiné odborníky přes tvorbu krásy. Tedy o kadeřníky, kosmetičky a jim podobné .
Takových a jim podobných se dá v našem okolí najít habaděj. Vyrojilo se jich u nás, jako bychom snad byli učiněným národem oblud a příšerek, byť je pravdou, že opak je pravdou, že jsou česká děvčata ta nejkrásnější na celičkém světě.
Tu narazíte třeba na kadeřnictví, a pokud zajdete dovnitř a pohlédnete na ceník, možná vám přijde takové tam se nalézající holičské křeslo vhod. Protože usednutí na něj vás v tu chvíli může zachránit před tím, aby s vámi ty ceny flákly o zem. Nechat si tam nabarvit vlasy? Proč ne, pokud oželíte nějakou tu větší bankovku.
Jinde už se na nás třese pedikérka, ochotná zdokonalit nám klidně i všechny nehty na všech našich končetinách, opodál na nás chce nějaká kosmetička něco napatlat, někde nám jsou ochotni depilovat každičký chloupek na těle.
doplnění řas
Prostě je tu kdekdo, kdo je ochoten pomoci nám „zkrásnět“. Je tu dost těch, jimž leží na srdci, abychom byli k světu ještě víc, než jsme. Aby nás zbavili nedostatků a financí.
A jestli – milé dámy – chcete, aby tu takoví byli pro našince i nadále, navštěvujte je. Protože kdyby byli závislí jenom na mně, umřeli by hlady.
Protože těch pár nehtů si ostříhám sám, těch pár chlupů na mojí hlavě už kadeřníka neuživí, namazat se dokážu místo drahé kosmetiky i laciným pivem a depilován jsem byl jednou jedinkrát. Když nám v kotelně nečekaně vyšlehl plamen z kotle.

4/5 - (2 votes)