Hokej nemusí být jen sezónní hra

Když se řekne hokej, nejednomu fanouškovi ihned zajiskří oči. Je pravdou, většinou se tento tvrdý boj o puk hraje na ledě a v zimním období, ale to neznamená, že si ho nelze zahrát celkem s přehledem například v létě na vhodném plácku. Ideální alternativou ledního hokeje je totiž pouliční hokej, kterému stačí rovná plocha. Není to žádná novinka, protože tímto způsobem se hrálo již před několika desítkami let, ale ne s takovým vybavením, které je v současné době k dispozici. Díky tomu si každý hráč může pořídit odpovídající ochranné prvky a samozřejmě i hokejky. Ty musí odpovídat velikosti hráče a rovněž je třeba si dát pozor i na vyhotovení pro praváky a leváky. Jen snad místo puku se bude nahánět míček.

hokejová výstroj

Ochranné prvky

V zápalu tvrdého boje se snadno může stát nějaký úraz. Nejedná se o nic úmyslného, avšak to nemusí mít příjemné následky. Je lepší se i pro tento případ dostatečně vybavit a ochránit nejrizikovější místa.

  • Hlavu je rozhodně třeba chránit odpovídajícím způsobem. Při soustředěnosti na míček se může snadno stát, že se dva hráči srazí a jak jinak, když je pohled upřený na zem, než hlavou. Ideální jsou hokejové helmy, které poskytnou dostatečnou ochranu a bezpečnou hru.
  • Nohy je třeba vybavit padnoucími ochrannými prvky. Nejvíce ohroženy budou holeně a bezpochyby kolena. Ideální jsou chrániče na míru.
  • Stejným způsobem se musí chránit horní část těla, a proto na plochu se vyplatí vyběhnout s chrániči na ramena.
  • Je pravdou, vůbec není na škodu si pořídit další pomůcky a rozhodně pořádná hokejová výstroj se hodí. Včetně speciálních rukavic a lapaček pro brankáře.

brankrá

Bezpečí si zaslouží i diváci

Každý, kdo rozpoutá tvrdý boj o zásah do branky, musí počítat s tím, že se to bez diváků a fanoušků neobejde. Aby nedocházelo k jejich zranění, že se přestanou kontrolovat krajnice plochy nebo snad, aby sem nevběhlo malé děcko, je lepší pořídit doplňky v podobě záchytných sítí. Rozhodně nesmí chybět pořádná branka. Tak a hokejový zápas může probíhat klidně bez sněhu.

CategoriesNezařazené