Krása starých mistrů v novém podání

V dávné minulosti patřily různé koberečky a podložky spíše k praktickým záležitostem. Například tapisérie či gobelíny. Postupem času se z nich stala pravá umělecká díla, která neztrácejí svou cenu. Naopak.
o Jestliže chcete někomu věnovat trvalou hodnotu, která časem jen poroste, pak mu dejte tapisérii od některého renomovaného výrobce.
Nejen ty starožitné mají svou hodnotu. V současné době si můžete nechat vyrobit tapisérii, gobelín nebo koberec přímo na zakázku. Uměleckořemeslným způsobem tak vznikne skutečně kvalitní výtvarné dílo, které každý interiér dovede pozvednout.
gobelín na zdi.jpg

Správná investice

Techniky, které jsou používané, se za ta staletí příliš nezměnily. Je to logické. Současní výrobci se chtějí co nejvíce přiblížit starým mistrům. Všechny tři techniky jsou založeny na ruční výrobě.
o Jednou z nich je středověká technika útkového rypsu na horizontálních nebo vertikálních stavech. Při této výrobě se dá aplikovat takzvané melírování neboli ruční tkaní barevnými nitěmi různých odstínů. Výsledný gobelín vypadá jako pastelový obraz.
o Druhým způsobem je ruční tkaní hladkých kilimových koberců rypsovou technikou. Jedná se o unikátní práce podle výtvarných návrhů a designů, které jsou většinou vytvořeny na přímou objednávku.
o Jednodušší designy se vytvářejí pomocí klasického ručního vázání na ručních stavech bez mechanického přírazu.
pracovnice na stavu.jpg

JE TO OBRAZ A NENÍ TO OBRAZ
Pokud si tedy hodláte ozvláštnit vkusným a netradičním způsobem svůj interiér, zkuste tentokrát něco originálního. Obrazy má na stěně každý. Ale kvalitní gobelín je výsadou těch, kteří mají vkus a cit pro starobylé umění a krásu. A kromě toho budete mít na zdi hodnotu, která s věkem jen poroste. Této vlastnosti si nemůžete být stoprocentně jisti ani u některých drahých kovů. Vložit finance do krásného umění je vždy dobrou investicí.